O nas ... czyli o projekcie

Portal Poznaj Krzeszowice.pl powstał z potrzeby serca. Zachwyceni niezwykłą urodą tej części Małopolski postanowiliśmy stworzyć narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli podzielić się z innymi osobliwościami tutejszego krajobrazu i zachęcić ich do odwiedzania tych terenów.

Okolice Krzeszowic to rejon niepowtarzalny – przyroda w każdej ze swych odmian, kultura, niebanalna historia, wszystko aż prosi, by tego dotknąć. Bliskość dwóch aglomeracji – godzina jazdy samochodem z Krakowa czy Katowic – sprawia, że jest to doskonałe miejsce do weekendowej, aktywnej turystyki: rowery, konie, piesze wędrówki. Równocześnie dość tych atrakcji także na to, by i turysta z odleglejszych stron spędził tu mile tydzień czy dwa.

Wiemy, że w swoich zachwytach nie jesteśmy osamotnieni. Wiemy, że gmina Krzeszowice wielu ma wielbicieli – takich, którzy znają tu każde odsłonięcie porfiru, najlepsze rowerowe ścieżki, miejsca, z których rozpościera się zapierający dech widok na Tatry; którzy w najdrobniejszych szczegółach znają historię którejś z budowli lub wsi; którzy wiedzą dokładnie, w której jaskini mieszkają jakie nietoperze. Zapraszam Was, wielbiciele okolic Krzeszowic, do wspólnego budowania tego portalu. Podzielmy się z innymi tym, co tutaj najlepsze.

Projekt stworzenia portalu Poznaj Krzeszowice.pl jest współfinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Europejskiego Funduszu Rolnego Rozwoju Obszarów Wiejskich.