Niebieski Szlak Okrężny Krzeszowice - Krzeszowice

Niebieski Szlak Okrężny Krzeszowice - Krzeszowice
Niebieski Szlak Okrężny Krzeszowice - Krzeszowice
Adres pocztowy:
Krzeszowice
Tagi:
szlak rowerowy
niebieski
szlak okrężny
Koordynaty:
50.1496
19.6496
Stroną opiekuje się:
Obrazek użytkownika marta
Podziel sie:

Niebieski szlak rowerowy prowadzący wokół Krzeszowic po bardzo malowniczej trasie. Jest to świetna okazja do zwiedzenia Krzeszowic na dwóch kółkach. Należy pamiętać, że szlak jest wymagający, prowadzi kilkoma stromymi podjazdami w terenie.

Jazdę przepisowo powinniśmy zacząć w centralnym węźle szlaków czyli stacji PKP. Następnie w zależnosci od obranego kierunku udajemy się do centrum miasta lub miejscowości Siedlec. Po drodze zwiedzamy takie miejsca jak: Szwedzka Droga, Źródło Elizeusza, Brama Siedlecka, Cmentarz Wojenny, czy atrakcje Krzeszowic.

Przebieg: Krzeszowice - os.Żbik - Siedlec - Dębnik – Dolina Eliaszówki - os.Czatkowice (Bartlowa Góra) - Krzeszowice.
Długość szlaku: 18 km.

Galeria

Niebieski Szlak Okrężny Krzeszowice - Krzeszowice - galeria zdjęć
  • Niebieski Szlak Okrężny Krzeszowice - Krzeszowice

Komentarzy: 1

dnia pisze:

Uwaga, szlak jest w kilku miejscach nieprzejezdny i trudny do nawigacji. Miejscem, w którym przyjdzie nam prowadzić rower w wysokiej trawie jest odcinek idący pochyłą miedzą pomiędzy Szwedzką Drogą a drogą asfaltową w Czatkowicach. Innym przykładem trudności jest problem ze znalezieniem ścieżki na odcinku, gdzie szlak za Bramą Siedlecką napotyka pola uprawne i idzie w kierunku Dębnika. Prawdopodobnie oryginalnie biegł on miedzą, która jest obecnie zaorana. Lepszym rozwiązaniem jest podążać na tym odcinku znakami żółtego szlaku Dolinek Jurajskich.

Obrazek użytkownika macher