Kraków Valley Golf & Country Club - Paczółtowice

Widok na stadninę koni i hotel w Kraków Valley Golf & Country Club
Stadnina koni i hotel w Kraków Valley Golf & Country Club (fot. A.Sienieńska)
Adres pocztowy:
Paczółtowice 328
32-065 Krzeszowice
Strona WWW:
odnośnik
Tagi:
golf
konie
narty
wyciąg
pole
szkółka konna
skutery
biegówki
konferencja
hotel
Koordynaty:
50.1859
19.6516
Stroną opiekuje się:
Obrazek użytkownika marta
Podziel sie:

Ośrodek Kraków Valley Golf & Country Club to miejsce oferujące wiele atrakcji. W 2003 roku otwarto w Paczółtowicach pierwsze na Jurze i jedno z największych w Europie Środkowej pól golfowych. Na obszarze ponad 160 hektarów północnej części wierzchowiny otaczającej wieś mieści się 18-dołkowe pole golfowe oraz szkółka golfa.

Od 2006 roku działa tu także ośrodek sportów zimowych. Są się tu trzy trasy narciarstwa zjazdowego - jedna o długości 750 m (wyciąg o długości 650), druga o długości 380 m (wyciąg 350m) oraz przeznaczona dla dzieci trasa zjazdowa ze 100-metrowym wyciągiem. W okolicy znajduje się trasa biegowa składająca się z trzech pętli o łącznej długości 7,5 km i o różnicy poziomów nawet do 40 metrów.
Stok narciarski jest wyposażony w sztuczne naśnieżanie oraz oświetlenie, trasy są ratrakowane. Bezpośrednio przy stoku narciarskim znajdują się punkty gastronomiczne oraz zaplecze socjalno-sanitarne.

Na terenie ośrodka mieści się także strzelnica oraz stadnina koni wraz z hotelem dla koni, oferująca jazdę konną dla początkujących i zaawansowanych.

Działa także serwis i wypożyczalnia sprzętu, gdzie można wypożyczyć narty (zjazdowe i biegówki),skutery śnieżne, rowery, sprzęt do golfa.

W zabytkowych budynkach dawnego folwarku znajduje się hotel „Villa Pacoldi”, dysponujący 14 pokojami, dwoma apartamentami i centrum konferencyjnym, restauracja - serwująca dania kuchni staropolskiej i międzynarodowej - oraz bar.

Ośrodek organizuje kuligi, wyścigi psich zaprzęgów, a także konferencje oraz imprezy integracyjne i okolicznościowe.

Galeria

Kraków Valley Golf & Country Club - Paczółtowice - galeria zdjęć
  • Widok na stadninę koni i hotel w Kraków Valley Golf & Country Club