Dołącz do grona wielbicieli okolic Krzeszowic!

Jeżeli już trafiliście na tę stronę to znaczy, że jesteście w jakiś sposób zainteresowani okolicami Krzeszowic. Postaram się zatem w kliku zdaniach wyjaśnić wam, o co tutaj chodzi i napisać, dlaczego warto zaglądać tutaj częściej, dlaczego warto zarejestrować konto. 

Projekt poznajkrzeszowice.pl powstał w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w odpowiedzi na potrzeby regionu opracowane przez Lokalną Grupę Działania "Zdrój" . Za jeden z podstawowych kierunków rozwoju obszaru gminy Krzeszowice słusznie uznano rozwój turystyki, natomiast jednym z podstawowych problemów jest brak kompleksowej informacji turystycznej. Postawiliśmy sobie za cel wypełnić tę lukę za pomocą tego serwisu.

Co tu rozwijać?

Naprawdę jest co rozwijać. Krzeszowice i okolice to wspaniała miejsce do rozwoju turystyki. Świadczy o tym choćby to, że to tutaj właśnie powstało pierwsze w południowej Polsce, 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej. Pofałdowany krajobraz dolinek jurajskich, skały, potoki tworzą niesamowity klimat. Takie perełki jak opactwo Karmelitów Bosych w Czernej, Diabelski Most, Kościółek w Paczółtowicach czy wreszcie wspaniały Zamek Tenczyn świadczą najbardziej o unikalnym charakterze tych okolic.

Mało kto wie, jak niesamowite punkty widokowe znajdują się pomiędzy Krakowem a Katowicami. Wystarczy podjechać na wzgórze Zamku Tenczyn, czy zatrzymać się przy drodze niedaleko przysiółka Paryż, by zobaczyć tak rozleglą panoramę polskich gór, że dech zapiera.

Krzeszowice to najszybsza "miejscówka" dla mieszkańców aglomeracji Krakowa i Śląska. To doskonała alternatywa dla górołazów, chcących "wyskoczyć" gdzieś bliżej, zmęczyć się i poznać kawałek historii. Jest to także doskonały teren dla miłośników dwóch kółek - sporo tu szlaków oznakowanych i dedykowanych rowerzystom oraz tych, które można na rowerze przemierzyć . Teren od płaskiego - rejon Puszczy Dulowskiej, po górski - Czerna, Paczótowice, Żary daje możliwość całodziennych wycieczek.

Coś dla siebie znajdą także amatorzy golfa, jazdy konnej, speleologii, geoturystyki, sportów zimowych, a nawet strzelectwa i wędkowania. Jest to wreszcie doskonały punkt wypadowy do poznania Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Dla społeczności

Zachęcam do przyłączenia się do inicjatywy, jaką jest ten serwis internetowy. Jesteśmy na początku drogi. Zapewniamy was, że będziemy mocno tę stronę rozwijać, tak aby spełniała ona cel integracyjny dla wszystkich osób zainteresowanych wypoczynkiem i turystyką w tych okolicach oraz promocją tego obszaru.

Dlatego też przygotowaliśmy specjalne funkcjonalności dla zarejestrowanych użytkowników.  Po zalogowaniu możecie dodawać nowe treści - nowe atrakcje turystyczne, punkty zainteresowania, grupy użytkowników - a także oceniać istniejące treści, prowadzić własne statystyki, polecać atrakcje innym oraz planować wycieczki, a nawet prowadzić własnego bloga,.